Poprawne przysiady – zdjęcia

Jak wykonać poprawny przysiad opisałam w kilku postach, tym razem chciałam przedstawić zdjęcia różnych form przysiadów.

4 tygodniowe wyzwanie

Po lewej przykład 30 dniowego wyzwania polegającego na trenowaniu mięśni pośladków i ud oraz stopniowym zwiększaniu częstotliwości. Jest to jeden z ciekawszych „30 dniowych wyzwań” ponieważ składają się na niego różne ćwiczenia.

Jeżeli wydaje Ci się, że źle wykonujesz przysiad nagraj filmik jak trenujesz. Czasem nie jesteśmy wstanie, nawet ćwicząc przed lustrem, zobaczyć co robimy źle – często przez pierwsze kilka minut mamy postawę idealną – a gdy już jesteśmy zmęczone i skupione na tym by wytrwać do końca: unosimy ramiona, garbimy się itd.
Taki filmik pozwoli Ci zauważyć czy nie zapominasz o jakimś ważnym szczególe.

Gorąco polecam początkującym robić przysiad do ławeczki lub taboretu ! Jeżeli wydaje Ci się, że nie zejdziesz niżej – spróbuj! Czasem takie ograniczenia mamy tylko w naszej głowie =). Ostatnio spróbowałam zrobić przysiad do bardzo małej piłki i byłam w szoku – dotknęłam pupą piłki – a wcześniej całkowicie nie zgadzałam się na ten pomysł.

Poniżej przedstawiam zdjęcia kobiet, które trenują bardzo dużo i mają mocno rozbudowane mięśnie – nie obawiaj się, że będziesz mieć podobnie! W poprzednim poście starałam się wyjaśnić dlaczego nie trzeba się bać, ale chętnie powtórzę:
Aby uzyskać takie uda i taką pupę jak mają panie ze zdjęć poniżej – koniecznie musiałabyś trenować bardzo, a to bardzo dużo! I na pewno nie obudziłabyś się z dnia na dzień, że już nie masz szczupłych ud a ogromne i umięśnione=) jest to naprawdę długotrwały efekt i ogromna ilość pracy. Dlatego nie bój się i już dziś zrób 30 minutową rozgrzewkę (skakanka, biegi cokolwiek aerobowego), przysiady, ćwiczenia na brzuszki, ćwiczenia na ramiona, ćwiczenia na całe ciało, a potem rozciąganie!
Nigdy nie zapominaj o rozciąganiu, tutaj dowiesz się dlaczego jest tak bardzo ważne: Rozciąganie po treningu.
Po paru miesiącach regularnego treningu będziesz wyglądała zgrabnie, szczupło i przede wszystkim będziesz czuła się wysportowana a nie umięśniona!

Poniżej efekty, które są najbardziej prawdopodobne, że uda Ci się osiągnąć:

Jeśli nie spróbujesz nigdy nie dowiesz się jaki efekt byś osiągnęła i jak zmieniłoby się Twoje ciało gdybyś robiła przysiady! Jeżeli będziesz szukać wymówek – nic w Twoim życiu się nie zmieni! Bądź panią swojego ciała i swojego życia i zadbaj o to by móc pochwalić się za kilka miesięcy własnymi zdjęciami „przed i po”.
Ciesz się każdym, nawet małym, sukcesem! Jeżeli po miesiącu nie zdobędziesz swojego „wymarzonego” lub „oczekiwanego” rezultatu nie zrażaj się! Brnij dalej w kierunku, który obrałaś. Czytaj strony, które Cię motywują, oglądaj motywujące zdjęcia, poszukaj swojej motywacji i spełnij wreszcie swoje marzenie o pięknej figurze!

Pamiętaj, że same przysiady to za mało! Organizm potrzebuje rozwijać się równomiernie! Więcej o innych ćwiczeniach znajdziesz tutaj: ćwiczenia na ramiona.

Bonusik motywacyjny: Jeśli będziesz czuła się lepiej w swoim ciele – zobaczysz jaką radość sprawią Ci letnie zakupy sukienek czy krótkich spodenek!

2 Comments

 • Odpowiedz Kwiecień 21, 2014

  Gienia

  w przysiadach kolana powinny być nad palcami czy pod kątem 90 stopni? :) masz świetnego bloga! <3

  • Odpowiedz Kwiecień 22, 2014

   Janette

   Hmm w sumie to spotkałam się z różnymi rodzajami przysiadów:)
   W zwyczajnej wersji (nogi w lekkim rozkroku, palce stóp skierowane do przodu) kolana muszą lekko pochylić się do przodu – byś nie straciła równowagi :) – ale nie powinny wykraczać po za linię palców stóp.
   W przysiadzie w wykroku – w tym wypadku powinnaś utrzymywać kąt prosty w nodze, która jest z przodu.
   I dziękuję:)

Dodaj komentarz