Kontrola wagi może zmniejszyć ryzyko cukrzycy

Cukrzyca Bmi Waga Ciała

Kontrola wagiJeśli chcesz uniknąć cukrzycy dobrze się odżywiaj i po prostu się ruszaj. Brzmi prosto? Te 2 proste zasady pozwolą Ci do minimum ograniczyć ryzyko choroby.

Cukrzyca stała się ogólnoświatową epidemią, ale zgodnie z wynikami badań opublikowanych w amerykańskim „Diabetes Care„, kobiety powyżej 50 roku życia mogą powstrzymać chorobę poprzez kontrolowanie swojej wagi dzięki diecie i ćwiczeniom.

Badaniami objęto ponad 150.000 kobiet po menopauzie, które obserwowano przez ponad 10 lat. Naukowcy analizowali różnice w ryzyku wśród grup etnicznych, Latynosi i Azjaci są prawie dwukrotnie częściej niż biali narażeni na rozwój cukrzycy, a czarni są dwa do trzech razy częściej. Jednak różnice wydają się być podobne do zależnie od stylu życia w którym kluczowe miejsce ma dieta, ćwiczenia i palenie.

Naukowcy odkryli, że niezależnie od rasy czy pochodzenia etnicznego kobiety mogą zapobiec większości przypadków cukrzycy poprzez utrzymanie prawidłowej masy ciała, jedzenia odpowiednich składników odżywczych oraz aktywności fizycznej. W rzeczywistości okazało się, że utrzymanie wskaźnik masy ciała (BMI) 25 lub mniej jest kluczowe dla zmniejszenia ryzyka cukrzycy. BMI jest miarą tłuszczu na podstawie wzrostu i masy ciała. Kobiety z wysokim BMI i niskim poziomem aktywności fizycznej są bardziej narażone na rozwój cukrzycy niż ich bardziej aktywne koleżanki.

Komentarze