Trzydzieści minut ćwiczeń – szybkie odchudzanie

Jak schudnąć1

szybkie odchudzanieSzybkie odchudzanie wydaje się niemożliwe, jeśli chcesz schudnąć, musisz spędzać w siłowni godziny na intensywnych ćwiczeniach prawda?

Może jednak jest inna droga na szybkie odchudzanie! Według badań amerykańskiego instytutu zdrowia  30 minut ćwiczeń dziennie może być po prostu wystarczającym czasem jaki musimy poświęcić w siłowni.

Mniej jeść, wykonywać więcej ćwiczeń taka jest podstawowa zasada jaką zawsze słyszmy jeśli chodzi o utratę wagi, ale duńskie badania wykazały, że uczestnicy testu którzy skorzystali z 30 minut ćwiczeń dziennie przez trzy miesiące stracili tyle samo wagi i tkanki tłuszczowej jak ci którzy ćwiczyli przez godzinę dzień w dzień tym samym okresie czasu.

Badaniami objęto 60 osób z nadwagą, którzy wcześniej prowadzili siedzący tryb życia. Badani zostali przydzieleni do jednej z trzech grup według poziomu aktywności: osoby prowadzące siedzący tryb życia miały 30 minut ćwiczeń aerobiku dziennie na wysokim poziomie intensywności oraz grupa która miała  60 minut ćwiczeń aerobiku dziennie na tym samym poziomie intensywności. Program trwał 13 tygodni, uczestnicy grup nosili monitory rytmu serca i liczniki kalorii podczas ćwiczeń.

Wyniki były zaskakujące: wskazywały, że osoby które wykonywały ćwiczenia przez 30 minut w ciągu dnia straciły średnio 3,6 kilograma, podczas gdy ci którzy wykonywali je przez 60 minut stracili średnio 2,7 kilograma w ciągu badań.

Naukowcy byli zaskoczeni wynikami osób które skorzystały z 60 minut ćwiczeń na dzień ponieważ straciły mniejszą wagę niż się spodziewano, a ci którzy ćwiczyli 30 minut dziennie spalilły więcej kalorii niż oczekiwano. Skąd wzięły się takie różnice? Są przypuszczenia, że uczestnicy grupy 60 minutowej spalali więcej kalorii w wyniku czego pojawiał się większy głód. Ponadto osoby z grupy 30-minutowej mogły być bardziej motywowane do wykonywania więcej poza ustawiony plan, dawali z siebie więcej niż to zakładano.

Nie musisz się zamęczać na siłowni, aby zobaczyć wyniki. Trzydzieści minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie wystarczy, aby stracić wagę. Zalecane jest 150 minut umiarkowanej aktywności fizycznej w tygodniu lub 75 minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo. Podsumowując: tylko się ruszać. Jakiekolwiek ćwiczenia są lepsze niż nic !

Komentarze