Jak pokonać stres w domowym ogródku

Gardening

Oglądaj jak rosną rośliny w ogrodzie, a stres zaczynie się zmniejszać.

Jeśli szukasz sposobu, aby ćwiczyć fizycznie a przy okazji zmniejszyć swój stres, oddychaj głęboko  i nie patrz dalej niż sięga twój ogród. Sadzenie i pielęgnacja ogrodu to doskonały sposób, aby złagodzić niepokój i stworzyć spokojne wytchnienie pośród codziennego ruchliwego życia .

Dlaczego ogrodnictwo działa pozytywnie na stres ?

Niektórzy ludzie widzą ogród jako nieprzyjemny obowiązek zaś inni widzą go jako okazję do odpoczynku i zdobycia świeżych warzyw. W rzeczywistości, może być trochę z każdego. Uprawa ogrodu tworzy długą listę korzyści z kilkoma pomniejszymi minusami. Tylko od nas samych zależy jak będziemy do tego podchodzić.

Wysiłek fizyczny: Ogrodnictwo jest to praca fizyczna. Prace takie jak kopanie, sadzenie, grabienie, przycinanie, pielenie, zbieranie zapewnia fizyczny zbyt dla napięcia przechowywanego w naszych ciałach. Nie ma to jak trochę pracy fizycznej na stres.

Słońce: Ogrodnictwo naraża nas na działanie światła słonecznego i świeżego powietrza, dwóch potwierdzonych poprawiaczy nastroju. Połączenie tych dwóch czynników wyzwala szczęśliwą reakcję w mózgu, która pozytywnie wpływa na nasze dobre samopoczucie.

Medytacja: Każdy, kto spędził przynajmniej godzinę na plewieniu ogrodu rozumie jaką medytacyjną siłę ma ta prosta czynność. Ogród oferuje spokojną przestrzeń dla kontemplacji. Możesz czuć się bardziej rozluźniony po czasie spędzonym w ogrodzie, nawet jeśli nie myślałaś o niczym co ma duże znaczenie. Pozwala to stworzyć przerwę dla twojego mózgu.

Perspektywy: Ogrodnictwo jest aktem nadziei. Sadzimy nasiona i ufamy, że będą one rosnąć z naszą pomocą. Zajmowanie się ogrodem jest odskocznią od codzienności i pomaga zmniejszyć ważność naszych problemów. Pielęgnowanie ogrodu pomaga odciągnąć myśli od Twoich problemów, a to może być cenne masz niespokojny okres.

Pierwsze kroki

Jeśli nigdy wcześniej nie prowadziłaś ogrodu, możesz być trochę onieśmielona na starcie – ale nie ma się czego bać. Ogród może być duży lub mały,niech będzie taki jaki chcesz go mieć. Dla niektórych ludzi ogród to duże połacie ziemi podczas gdy inni wybierają ogródki działkowe w mieście. Wybierz to, co czujesz, że jest dla Ciebie idealne.

Komentarze