Hula Hop – talia osy

Hula-Hoop

Kręcenie hula nie tylko sprawia dużo radości ale także poprawia kondycję.

hula hopJeśli chcesz osiągnąć idealną figurę, ale na samą myśl o siłowni i bardziej skomplikowanych ćwiczeniach dostajesz mdłości, powinnaś spróbować kręcić hula hopem, a zobaczysz jak szybko nabierzesz idealnych kobiecych kształtów. Taniec z użyciem Hula Hop – zapewnia kondycję i jest w stanie przekonać do siebie nawet najbardziej leniwe panie. Taniec Hula to po pierwsze świetna zabawna, a po drugie fantastyczny trening. Samo kręcenie kółkiem jeszcze nie stanowi takiego wyzwania jak próba kręcenia go od brzucha po pachy lub przesunięcia go na nogi. Nauka krótkiego tańca z użyciem hula hop sprawi Ci ogromną satysfakcję!

Trochę historii.

Hula hop znany jest już od tysięcy lat, kiedyś małe dzieci wykorzystywały łodygi winorośli i trawy jako zabawki. Nowoczesny forma hula hop ewoluowała gdy australijska firma rozpoczęła produkcję drewnianych pierścieni „Hoops” w 1957 roku. Wkrótce potem firma „California” rozpoczęła szał na kolorowe plastikowe hula hop które stworzyła. Prawdziwy bum na taniec z plastikowymi kółkami miał miejsce w latach 1950 i 60.

Taniec Hula hop doświadczył odrodzenia w połowie lat 1990, częściowo ze względu na wpływ zespołu String Cheese Incident, który był znany z tego że rzucał obręcze do tłumu podczas swoich koncertów. Wkrótce potem ponownie wszedł do głównego nurtu.

Czym dokładniej jest taniec hula hop ?

Taniec Hula hop z biegiem lat rozwijał się powoli, obecnie obręcze nie przypominają już tych małych plastikowych z naszego dzieciństwa. Dzisiejsze obręcze są nieco większe i cięższe. Zwykle ważą od 1 do 2 kg. Te większe, dostosowane zazwyczaj mają około 4 cm średnicy, są łatwiejsze do bardziej precyzyjnego sterowania nimi, ponieważ obracają się wolniej na naszym ciele. Nawet amator może poradzić sobie z sprawnym kręceniem większymi obręczami. Taniec z Hula jest dla wszystkich, nikt nie powinien mieć problemów z opanowaniem kręcenia obręczą.

Korzyści

Do zabawy z kółkiem nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu ani wyjścia do siłowni. Możemy zacząć zabawę w domu jedyne co jest nam potrzebne to kawałek wolnej przestrzeni by nie zawadzić o meble. W rzeczywistości godzina intensywnego kręcenia obręczą może pomóc nam spalić nawet 600 kalorii, co jest równoważne z ciągłym biegiem podczas jednej godziny, ale daje nam to więcej zabawy.

Jak kręcić ?

Jeśli chcesz nauczyć się poprawnie kręcić obręczą, jest wiele filmików z których można krok po kroku zobaczyć jak

talia osy

należy to robić . Najważniejsze na początku to znaleźć odpowiedniej wielkości obręczy która będzie nam odpowiadać.

Najlepiej uczyć się kręcić przed lustrem – naprawdę pomaga w kręceniu obserwacja samej siebie ! Ucząc się kręcenia patrz przed siebie nigdy w dół.

Jeśli nie masz dużego kółka tylko małe plastikowe to aby dało się nim kręcić musisz nasypać do niego coś – najlepiej ryż – pamiętaj by dobrze okleić złączenie by w trakcie kręcenia ryż nie rozsypał się po pokoju.

Stopy umieść w lekkim rozkroku i jedną wysuń lekko do przodu.

Biodrami ruszaj w jedną stronę w bok – nie kręć kółek.

Nie poddawaj się jeśli na początku przy każdym obrocie Ci spada – niektórzy ucząc się miesiąc inni od razu umieją – im większe i cięższe koło tym mniej wymaga Twojego wysiłku i umiejętności.

Jeśli nudzi Cię kręcenie do lustra lub patrząc na ścianę oglądaj serial lub film kręcąc hula hopem, możesz także czytać książkę jeśli jesteś już bardziej zaawansowana.

2 Comments

 • Odpowiedz Maj 18, 2014

  tiril

  Witam ! Ostatnio słyszałam ze hula hop jest ćwiczeniem siłowym i wcale nie spala tkanki tłuszczowej tylko rozbudowuje masę mieśniową. Czy to jest prawda ?

  • Odpowiedz Maj 18, 2014

   Janette

   Raczej nie dojdzie do spalania tkanki – mocno ruszamy brzuchem, jak przy tańcu brzucha – więc ćwiczymy mięśnie. Czyli coś tam tkanki tłuszczowej na pewno spalimy jednak samo kręcenie hula nie jest treningiem aerobowym. Jeśli jednak byś tańczyła taniec z hula hopem (czyli nie tylko kręciła na brzuchu, ale skakała obracała się i tak dalej – poszukaj na internecie jak wygląda taki taniec) to troszkę zmienia sytuację, wtedy dasz sobie wycisk pod kątem ruchu skoków itp itd co sprawi, że ruszysz spalanie:).

Dodaj komentarz