Trener osobisty

Trener Osobisty

Trener osobisty może dać twojemu schematowi ćwiczeń dobrego kopa i zmotywować cię do bardziej efektywnej pracy.

Jeśli w swoich ćwiczeniach popadniesz w rutynę i nie wiesz jak się wydostać pomóc może Ci trener osobisty. Jeżeli potrzebujesz motywacji, wsparcia czy instrukcji trener może stanowić impuls do zerwania z utartym schematem i ustawić Cię na właściwej drodze.

Osobisty Trener

Generalnie osobisty trener jest profesjonalistą, który pomaga w ćwiczeniach osobom które tego potrzebują, jednak trzeba wiedzieć, że istnieje wiele różnych rodzajów trenerów. Zazwyczaj w klubach fitness czy siłowniach są już trenerzy którzy jednak nie są zobowiązani do poświęcania Ci całego swojego czasu. Trenerzy na siłowniach pracują jeden-na-jeden oraz prowadzą zajęcia w grupach. Dobry trener to oczywiście osoba wykształcona w kierunku zajęć które prowadzi. Ważne jest by nasz trener miał rozbudowany program szkoleniowy i potrafił go dostosować do naszych możliwości oraz potrzeb. Większość trenerów zajmuje się ogólną tematyką pracy nad ciałem, ale także szukać możemy specjalisty w danej dziedzinie który specjalizuje się w szkoleniach pod utratę masy, budowę mięśni czy pod wybrane sporty. Pamiętaj, że każdy trener musi mieć ten sam cel – pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.

Korzyści z wynajęcia trenera osobistego

Wynajęcie trenera to nie tylko luksus zarezerwowany dla gwiazd, każdy może skorzystać z pracy z trenerem. Praca z osobistym trenerem oznacza podjęcie zobowiązania dla swojego zdrowia, czasu i pieniędzy. Osobisty trener pomoże Ci się bardziej wyedukować i zapewni zindywidualizowany plan fitness. Najważniejsze jednak jest to, że odpowie na Twoje pytania i poprawi Cię w błędnie wykonywanych ćwiczeniach. Nie będziesz musiała poświęcać dodatkowego czasu na czytanie o planach ćwiczeń w domu. Dla każdej figury należy dobierać inną formę ćwiczeń, dla osiągnięcia różnych celów także. Trener osobisty powinien z Tobą ustalić całkowicie odmienny schemat ćwiczeń dla osiągnięcia figury klepsydry niż dla osiągnięcia umięśnionej sylwetki.

Trener osobisty może pomóc:

1. Zacznij tworzyć nowy schemat ćwiczeń. Jeśli dopiero zaczynasz, osobisty trener może pomóc opracować realistyczny i bezpieczny plan budowania kondycji. Osobisty trener oceni gdzie teraz jesteś i jak można poprawić obecną sytuację, a następnie będzie pracował z tobą, aby wdrożyć zamierzony program dla Ciebie.
2. Większość z nas nie wie jak powinno się prawidłowo ćwiczyć, zazwyczaj chodzimy na siłownię, podnosimy ciężary, i robimy to co uda nam się podpatrzeć od innych ludzi. Co oczywiście nie jest dobre ponieważ nie każdy powinien wykonywać te same ćwiczenia. Trener osobisty nauczy Cię o odpowiedniej formy i techniki ćwiczeń w celu zapewnienia, że nie zrobimy sobie krzywdy i że pojawią się maksymalne korzyści z naszych treningów.
 3. Osobiści trenerzy są mistrzami w wyznaczaniu celów. Osobisty trener pomoże Ci zidentyfikować swoje cele, a następnie opracować plan, aby dostać się tam gdzie sama zaplanujesz się dostać. Możesz mieć cel do stracenia kilka kilogramów lub płaski brzuch – profesjonalna pomoc szybciej pozwoli osiągnąć Ci co sobie zaplanujesz.

Niektóre siłownie oferują już w cenie karnetu możliwość korzystania z pomocy trenera, który jest do Twojej dyspozycji przez cały czas. Jest także możliwość aby trener osobisty przyjeżdżał do Ciebie do domu – jest do bardzo wygodne dla osób zabieganych nie mających czasu na dojazd i powrót do siłowni. Przywozi on ze sobą podstawowe sprzęty potrzebne Ci do ćwiczeń – hantle, stopień itd.

Komentarze