Ćwiczenia w zimie

Fitness zima

Ćwiczenia w zimieDni są krótsze i chłodniejsze, a kanapa przytulna i zachęcająca, ale zima to nie jest czas, aby odpuścić sobie ćwiczenia. Ćwiczenie fitness są bardzo ważne dla sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia emocjonalnego. Może być trudne, aby motywować się do ćwiczeń podczas zimnej pogody, ale jeśli zmusisz się do codziennej dawki ruchu, będziesz sama sobie dziękować efektami tych wyrzeczeń. Podążaj za wskazówkami do utrzymania ćwiczeń przez zimę a będziesz czuć się  zdrowa i silna.

1. Mieć plan.

Rozpoczęcie nowego sezonu to doskonały czas, aby usiąść i stworzyć nowy plan fitness. Być może trzeba dostosować swój plan do pogody tak, aby równoważyć dostęp do światła dziennego. Jeśli spędzasz letnie miesiące na bieganiu i jeździe na rowerze na świeżym powietrzu, być może trzeba będzie się dostosować do warunków na zewnątrz i skorzystać z obiektów krytych posiadających bieżnie czy rowerki. Najważniejsze na początku to stworzyć plan, który czujesz, że będzie sprawiał Ci przyjemność. Urozmaicić go tak by nie wiało nudą podczas ćwiczeń i mieć ciągle coś do roboty.

2. Pozyskanie wsparcia.

Zimą wielu z nas może długo czuć się przygnębiająco. Łatwo jest porzucić nasz program fitness, zwłaszcza jeśli nie mamy żadnego wsparcia. Znajdź partnera do ćwiczeń lub zatrudnij osobistego trenera. Można także rozważyć dołączenie do grupy lub klubu który ćwiczy regularnie.

3. Wyjdź na zewnątrz.

Zima nie oznacza, że musimy przenieść wszystkie nasze treningi do pomieszczenia. Jasne, możemy wybrać więcej aktywności na siłowni jest to oczywiście dobra opcja szczególnie na mroźne dni, ale nadal ważne jest, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem. Dodaj punkt do planu ćwiczeń by spędzić czas na świeżym powietrzu.

4. Zainwestuj w odpowiedni strój.

Jeśli planujemy wykonywanie ćwiczeń na zewnątrz w zimie należy być przygotowany do panujących warunków. Ubierz się w ciepło w warstwy pochłaniające zimno które równocześnie zapewniają odpowiednią klimatyzację twojego ciała. Pamiętaj, aby mieć wiatro-szczelną i wodoodporną kurtkę. Jeśli zdecydujesz się chodzić czy biegać na zaśnieżonych lub oblodzonych drogach należy zainwestować w odpowiednie obuwie, aby zapobiec nieprzewidzianym wypadkom. Istnieje wiele produktów na rynku, które zapewniają przyczepność na oblodzonych chodnikach.

5. Ważne by wiedzieć kiedy sobie odpuścić.

W niektóre zimowe dni jest na prawdę zimno i mokro. To są dni w których na prawdę musimy skorzystać z siłowni lub odpocząć. Bądź dla siebie łagodna. Dobrze jest siąść na kanapie z dobrą książką i filiżanką herbaty czasem organizm potrzebuje dnia odpoczynku.Burza minie, słońce wyjdzie i będziesz gotowa do powrotu z powrotem na zewnątrz!

Komentarze