Mleko – czy aby na pewno jest zdrowe?

szklanka mleka

Szklanka mlekaIle razy jako dziecko słyszeliście aby pić mleko? Dzieci słyszą od dorosłych, że aby dobrze rosnąć muszą spożywać mleko lub poniosą poważne konsekwencje. W rzeczywistości  mleko spożywcze jest niebezpieczne.

Mleko nie zawsze jest złe. Mleko matki – to jest mleko ludzkie – zapewnia rosnącemu dziecku wszystkie składniki odżywcze, które potrzebuje w pierwszych sześciu miesiącach swojego życia. Mleko kobiece zostało „zaprojektowane” przez naturę, jest ono idealnym pokarmem dla niemowląt zapewnia dziecku osiągnięcie odpowiedniej wagi, wzrostu i gwarantuje prawidłowy rozwój. Podobnie, mleko krowie jest przeznaczone dla cieląt, nie dla ludzi.

 

Według Roberta Cohena, dyrektora mleczarni Edukacji Zarządu i NOTMILK.com, spożycie mleka jest powodem wielu nieszczęść zdrowia, w tym:

-raka piersi

– cukrzycy

–  kamieni nerkowych

–  trądziku

–  chorób serca

–  osteoporozy

–  stwardnienia rozsianego

–    reumatycznego zapalenia stawów

Prezentacja1Dlaczego mleko jest takie złe i powoduje problemy zdrowotne? Według Vivian Goldschmidt, założycielki „Save Our Bones” (tł. Ocalmy nasze kości), istnieje wiele mitów stworzonych wokół spożywania mleka. Jeden z pierwszych mitów mówi, że mleko spożywcze tworzy zdrowe kości ze względu na wapń który można znaleźć w mleku. Jednak zwierzęce proteiny które zawiera mleko tak naprawdę wytrącają wapń z ludzkiego ciała, czyli jest to dokładne przeciwieństwo tego czego osoby pijące mleko oczekują.

W taki sam sposób, obalony zostaje kolejny mit mianowicie, że mleko spożywcze pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo złamań kości. Vivian cytuje źródła, które pokazują, że większe spożycie mleka w rzeczywistości może być powiązane ze wzrostem złamań kości. Twierdzi także , że mleko jest „przetworzoną żywnością”. Mleko jest pasteryzowane i homogenizowane, a jak wiemy krową produkującym mleko podawane są hormony i antybiotyki .

Ostatecznie Cohen, Goldschmidt i setki innych ludzi chciałoby aby ludzie zrozumieli, że mleko wypromowali ludzie aby zwiększyć sprzedaż, co im się niestety udało. Dlatego: Powiedz mleku „nie”!

Komentarze